SOJU |
Na uvítací párty pro zahraniční studenty dorazilo přibližně 80 studentů, možná i více. Restaurace nebyla zrovna největší, takže po nějaké době, jak každý vstával od stolů aby se seznámil s dalšími lidmi, zde opravdu nebylo k hnutí a projít přes všechny ty lidi na záchod byl opravdu výkon. Každý student zaplatil při vstupu 11 000 wonů, což je na naše přibližně 220 Kč. Byla v tom zahrnuta večeře (velká pánev s plackami podobnými bramborákům, které jsem popisovala minule) a alkohol. Na stůl obsluha ze začátku přinesla dvoulitrové džbány s pivem ( které vypadalo a chutnalo spíše jako voda, takový slabý odvar z piva) a potom misky naplněné rýžovým likérem Makgeolli a nakonec tvrdý alkohol Soju, což má asi 19 % alkoholu a chutí bych to přirovnala k vodce. Ale nemá tak výraznou chuť jak vodka.
Když cestuji do zahraničí, lidé nejčastěji tipují, že jsem z Ruska. Dokonce jak jsem byla na konferenci v Amsterdamu, tak jeden majitel ruské firmy, byl přesvědčen, že jsem Ruska a začal na mě mluvit rusky :) Tady v Seoulu tomu není jinak a když jsem měla na košili jmenovku se jménem DASHA, tak je to jen utvrdilo v tom, že budu z Ruska :) Na Chung-Ang University jsem jediná Češka, dokonce zde není ani nikdo ze Slovenska, takže neustále procvičuji angličtinu.
Jedna Korejka mě velice pobavila, protože jak jsem se s ní seznamovala, tak říkala že už me viděla dva dny zpátky a že si mě pamatuje, protože vypadám podobně jako Katie Holmes :-D :-D
Část studentů pokračovala do jednoho klubu přes ulici, který byl zadarmo, takže jsem ještě s nimi chvíli zůstala. Já však elektro hudbě, či co to bylo neholduji, takže jsem jen postávala bokem a sem tam prohodila s někým pár slov. Což byl někdy opravdu výkon, protože jsem slyšela sotva vlastní slova natož slova toho druhého. V nabídce piva zde měli dokonce třetinku Pilsner Urquel, avšak byla mezi nejdražšími pivy - 8900 wonů (178 Kč), nejlevnější pivo - třetinku, zde měli za 2900wonů (58 Kč). Naštěstí se tu dá Pilsner Urquel koupit za dobrou cenu v obchodě.
Koleje |
Ostatní nakonec pokračovali do dalšího klubu a já šla už zpátky na koleje, bylo nějak kolem půlnoci. Koleje zde mají zavírací dobu od dvou rána do pěti rána, a kdyby jste přišli na koleje v tomto čase, dostanete pokutové body. Kolejní řád je zde hodně striktní a pokud nasbíráte příslušný počet pokutových bodů, vyhodí vás z kolejí. Pokutové body můžete dostat také za to, že si přivedete návštěvu na pokoj, děláte hluk, nemáte pořádek na pokoji, přinesete si uvařené jídlo do pokoje, chodíte v botech po pokoji ( a to se vztahuje i na přezůvky. Jakmile máte v pokoji otisky bot, dostanete pokutu), nebo nepřijdete na uvítací večer, kde jsou probírány důležité informace. Když nespíte na pokoji, je vaší povinnosti to dopředu oznámit ostraze u vchodu a pokud budete pryč více jak tři noci, musíte vyplnit formulář a odevzdat jej managementu kolejí. :-) A nevím jestli jsem to zmínila, ale jsou zde koleje zvlášť pro holky a zvlášť pro kluky.
Co se mi zatím opravdu na Korei líbí, že skoro všude je voda zadarmo. V restauracích je to samozřejmostí a na kolejích taky. Na každém patře je mašina, která přefiltruje vodu a vy si můžete vybrat, jestli si načepujete studenou nebo horkou vodu. Takže když se mi nechce jít na snídani, tak si zaleju například nudle horkou vodou a mám za chvíli hotové jídlo.
Žádné komentáře:
Okomentovat